wz

 

 

 
 
 

Môj muž Imrich

?v=jOq48OpW5Y0

 

Prvé stretnutie po 50 rokoch!

Túto stránku venujem pamiatke na mužovho bývalého spolužiaka tzv. Kanaďana Rudyho Visokaya.

Česť jeho pamiatke!

(Poznámka:V čase mužovej stretávky som bola po dvoch mozgových mŕtviciach v Nitre v nemocnici. Už 3 rok ležím bezvládne na posteli.)

Stredná priemyselná škola strojnícka

v Trnave

Imrich a Rudy

 Rudy s Jozefom

(Jožko Mihálik bol predsedom triedy v čase štúdia.)

Vitajte na mojej www stránke venovanej pomaturitným stretnutiam môjho muža Imricha v atarnave po rokoch.!

V ROKU 2016ZAZVONIL telefón a syn zavolal  na poschodie hore manžela, že to je  jeho hovor, že volá nejaký  jozef z Tnavy. Bol to Jožko Mihálik a spýtal sa ho či príde na stretnutie do Trnavy, že organizuje ďalšie atretnutie a bol by rád,keby sa v čo najväčšom počte stretli , kým ešte žijú. že niektorí už na stretnutie nemôžu vôbec prísť, lebo zomreli, keď príde, tak sa všetko dozvie o  kamarátoch spolužiakoch. Samozrejme, napriek ťažkostiam, aké mal doma so mnou s celodennou opaterou sa so synkom dohodol,že bude pri mne doma a zastúpi ho v opatere, kým príde domov.Synáčik súhlasil a hovoril mu, len nech ide a nemá obavy o mňa, že sa o mňa postará (Aj sa tak stalo, postaral sa!) a pre manžela bolo stretnutie relaxom a oddychom od starostí, ktoré mal so mnou, potreboval vypnúť, stretnutie mu prišlo vhod.

A čo sa stalo v Trnave pri odchode z reštaurácie, kde spolu sedeli, jedli popili, podebatovali? Rudy sa na chvíľu vytratil od stola a zašiel za barmanom, kde si vyžiadal účet za všetkých zúčastnených a tento účet skrátka hneď vyrovnal, zaplatil z vlastného vrecka. Keď išiel zaplatiť útraty Jožko za všetkých ako organizátor stretnutia, tak mu vrchný povedal, že je účet už zaplatený, (tým "dreveným", vysokým pánom).Jožko, už mohol všetkým iba oznámiť to, čo sa stalo a prítomní zborovo povedali svoje ďakujema zčali čapkať, tak Rudyho vyprevadili pri odchode tlieskaním a  Rudy odchádzal spokojný a šťastný domov z ďalšieho spoločného stretnutia. Odchádzal, ako grand! Veril azda tomu, že aspoň kamaráti prídu  aj na stretnutie v roku 2017, ktoré chcel ešte raz absolvovať, to bola Rudyho etuda, rozlúčiť sa s tými s ktorými mu bolo v mladosti dobre a ktorých mal úprimne rád. Rozlúčil sa ako grand azda už cítil, že ich vidí a počuje naposledy.

 

 

 

Vroku 2017 nastalo navždy

 

 

 

 

 

 

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]